Facebook, Whatsapp ve Instagram çöktü

Video: Facebook, Whatsapp ve Instagram çöktü

Dünya genelinde Facebook, Whatsapp ve Instagram uzun saatler boyunca kullanılamadı, teknik aksaklıktan en çok etkilenen ise aktif kullanıcılar oldu. Gözde uygulamalar kullanılamayınca, milyonlarca kullanıcı Twıtter'a akın etti.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook ve çatısı altındaki Whatsapp ve Instagram çöktü, dünya genelinde sosyal medya kullanıcıları için neredeyse hayat durdu. 


Kullanımına özen gösterilen ve hatta kimilerinin uzun mesaisini alan hesaplara, teknik bir aksaklık nedeniyle yaklaşık 11 saat boyunca erişim sağlanamadı. Bu durumdan en çok etkilenen, aktif kullanıcılar oldu. Milyonlarca kullanıcı, Whatsapp Instagram ve Facebook'u kullanamayınca, soluğu başka bir sosyal paylaşım ağı olan Twıtter’da aldı. Popüler üç uygulamanın aynı anda kullanılamaması, üyeler arasında “taş devrine döndük” şeklinde esprilere neden oldu. 

Facebook, aksaklığın sebebini ve sorunun ne olduğunu açıklamadı ancak, kesinti giderilince Twıtter üzerinden “Bugünün erken saatlerinde, bazı insanlar ve işletmeler uygulamalarımızda ve platformlarımızda resim, video ve diğer dosyaları yüklerken veya gönderirken sorun yaşadılar. Sorun o zamandan beri çözüldü ve herkes için geri dönme zamanı yaşanılan aksaklıktan dolayı üzgünüz.” Açıklamasını yaptı. Bir başka açıklama da Amerikan merkezi istihbarat teşkilatı CIA’den geldi.

CIA resmi Twıtter hesabından, "Evet, İnstagram çökmesinden etkilendik. Hayır, biz buna sebep olmadık. Hayır, sizinkini düzeltemeyiz. Kapatıp tekrar açmayı denediniz mi?" dedi. Amerikan internet devi Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı 2012’de, mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ı da 2014’te bünyesine katmıştı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS