Fahrettin Altun: "Terör örgütleriyle mücadelemiz sürecek"

Video: Fahrettin Altun: "Terör örgütleriyle mücadelemiz sürecek"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AFP ajansına Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendirdi. Altun, “Tüm terör örgütleriyle mücadelemizi dünya çabalarımızı desteklese de desteklemese de sürdüreceğiz” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AFP'ye konuştu. Barış Pınarı Harekatı'nda terör örgütleriyle mücadele edildiğini bir kez daha hatırlattı. Terörle mücadelemiz sürecek dedi. "DEAŞ dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelemizi, dünya çabalarımızı desteklese de desteklemese de sürdüreceğiz. Tüm tarafları taraflı ve yalan haberleri bir kenara bırakarak Türkiye’nin küresel terör karşısında bir dalgakıran olduğunu görmeye çağırıyoruz."


Altun, Türkiye ve ABD, DEAŞ terör örgütüyle mücadele edilmesi konusunda mutabık olduğunu ifade etti. Terör örgütü YPG'ye verilen silah desteğini hatırlattı.


"Son günlerde ABD’li yetkililerin, resmi yetkilerini kullanarak Suriye’nin kuzeyindeki durum hakkında yalan haberler servis ettiğini, PKK’nın Suriye kolu tarafından işlenen suçları örtbas etmeye çalıştıklarını gördük. Binlerce DEAŞ’lı teröristi hapishanelerden salıveren örgüt, Türkiye-Suriye sınırında sivilleri ve gazetecileri kasıtlı olarak hedef almış; son olarak Esad rejimiyle kirli bir anlaşmaya imza atmıştır."


"ABD, güvenli bölgeye neden karşı çıkılıyor?"


"Bugün Türk halkı anlaşılabilir şekilde kafa karışıklığı yaşamaktadır. NATO müttefikimiz olan ABD’nin neden terörle mücadele çabalarımızı desteklemediğini sorgulamaktadırlar. ABD’nin neden mülteci krizine bir çözüm önermediğini merak edilmektedirler. Washington’un neden Suriye’nin kuzeyinde mülteciler için kurulacak bir güvenli limana karşı çıktığını anlamaya çalışmaktadırlar"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS