hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Filistin Başbakanı Iştiyye’den İsrail'e sert sözler

  Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, "İsrail, kanun dışı bir devlet olarak dünyanın önünde mahkûmdur." dedi. İsrail'in Gazze saldırıları nedeniyle de Uluslararası Ceza Mahkemesi’ni göreve çağırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “İsrail bugün, öldürmek kastıyla öldüren, insanları açlıktan öldüren, ölene kadar susuz bırakan, ölene kadar yerlerinden eden suçlu, kanun dışı bir devlet olarak dünyanın önünde mahkûmdur. Bugün İsrail en altta ve ilk olaylarda onu desteklemek için akın edenler bugün bundan utanıyor ve desteklerini inkar ediyor.”

  Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail'e yönelik sert açıklamalarda bulundu.

  Filistin Başbakanı Iştiyye’den İsraile sert sözler

  Filistin Başbakanı İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne de çağrı yaptı. “Ayrıca Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı’ndan her yerde halkımıza karşı suç işleyen sorumlulara karşı tüm prosedürleri ve yasal işlemleri derhal başlatmasını rica ediyorum.”

  Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da bir televizyon programında savaşın "felaketin ötesinde" olduğunu söyleyerek İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu "Filistinlilerden kurtulmayı planlamakla" suçladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow