Fransa'da göstericiler polis aracını ateşe verdi

Fransa'da göstericiler polis aracını ateşe verdi

Fransa'nın başkenti Paris'te çalışma yasasını protesto eden göstericiler, bir polis aracına saldırarak ateşe verdi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hükümetin, anayasal yetkisini kullanarak parlamento oylaması olmaksızın çalışma yasasını değiştireceğini açıklaması üzerine Salı günü sendikalar, meslek örgütleri ve öğrenci birlikleri bir hafta sürecek greve başladı. Grevle beraber protestocular Paris'te sokaklara akın etti. Başkentte ve Fransa'nın birçok şehrinde sendikalar ve öğrencilerin düzenlediği gösterilere polis göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti.

Fransa'da polisle göstericiler arasında şiddetli çatışmalar

Republique (Cumhuriyet) Meydanı yakınlarında dün devriye gezen bir polis aracını gören göstericilerden yüzleri maskeli bir grup genç, polis aracına saldırdı. Arabada bulunan iki polis memuru yaralandı. Önce aracın camlarını kırmaya çalışan maskeli eylemciler, polislerin aracı terk etmesi ile molotofkokteyli atarak aracı ateşe verdi. Çevik kuvvet ekipleri göstericileri göz yaşartıcı gaz ile dağıttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Paris'te çalışma yasasını protesto edenlere polis müdahale etti

Fransa'da hükümet, işsizlik oranlarının düşürülmesi için çalışma yasası reform paketinin bir şart olduğunu iddia ediyor. Yasayla yapılacak değişikliklerle beraber, işverenlerin çalışanları işten çıkarmalarının ve çalışma saatlerini artırmalarının kolaylaşacağı, fazla mesailere ödenen ücretleri azaltabileceği belirtiliyor.