Game of Thrones rekor kırdı

Game of Thrones rekor kırdı

Tüm zamanların en çok ilgi gören dizilerinden Game of Thrones final bölümüyle veda etti. Final sezonu çok tartışılan dizi son bölümüyle izleyici rekoru kırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eleştiri yağmuruna tutuldu ama yine de tüm rekorları alt üst etti. Fenomen dizi Game of Thrones son bölümüyle tarihe geçti.

Game of Thrones 8 sezonun sonunda final yaptı. Dizinin Demir Taht adlı son bölüm, Amerika'da yayın saatinde TV ve uygulamalar üzerinden 19,3 milyon kişi tarafından izlendi. Böylece şimdiye kadar yayıncı kuruluş HBO'nun en çok izlenen dizi bölümü oldu.

Game of Thrones elde ettiği rakamlarla dizi tarihini değiştirdi. Dizinin son sezonu ilk yayın saati sonrasında izleyenlerin de katıldığı izlenme oranında ortalama 44,2 milyon seyirciye ulaştı.

Dev prodüksiyon, televizyon şovlarında alışılmadık bir grafik yakaladı. Genelde dizilerin sezonlar ilerledikçe izlenme oranı düşerken Game of Thrones'unki sürekli arttı. Yedinci sezon ile son sezon arasında 10 milyon izleyici farkı oluştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Game of Thrones, dünyada 150 ülkede yayınlanıyor, ancak kimi piyasalardan veri alınamadığı için küresel izleme rakamını ortaya koymak güç.

Dizinin, resmi rakamlarının ortalama üç katı oranda korsan olarak izlendiği de biliniyor.

Ancak dizinin toplamda 90 milyon dolara mal olan son sezonu birçok hayranında hayal kırıklığı yarattı. Senaryo beğenilmedi, karakterlerin işlenişi eleştirildi. Hatta yeniden çekilsin diye imza kampanyası yürütüldü.