hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazzeli baba Türkiye'ye inince şükür secdesi yaptı

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından Türkiye'ye Gazze'den 6 hasta ve yaralı tahliyesi gerçekleştirildi. Son tahliyede Ankara'ya getirilen kafile içerisinde yer alan Gazzeli Muhammed Nemnem'in uçaktan indikten sonra şükür secdesi yaptığı görüntüler herkesi duygulandırdı. Gazzeli baba yaşadıklarını anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye’ye iner inmez bu görüntülerle akıllara kazındı Gazzeli baba ve oğlu. Yaşadığı mucizenin ardından oğlunun tedavisinin devamı için Ankara'ya getirilen ekipte yer alan baba, uçaktan iner inmez havalimanında şükür secdesi yaptı.

  İsrail'in hava saldırısında evleri yıkıldı. Gazzeli babaya oğlunun şehit olduğunu söylediler ama o 10 yaşındaki oğlunun nefes aldığını görüyordu.

  O anları anlatan baba, “Doktor bana dedi ki senin oğlun şehit olmuş. Son dakika boğazına baktığımda oğlumun nefes aldığını söyledim. Sonra doktor çağırdım benim oğlum nefes alıyor, ambulansa alıp hastaneye götürün.” ifadelerini kullandı.

   Gazzeli baba Türkiyeye inince şükür secdesi yaptı

  10 yaşındaki Amir Nemnem ve babası Muhammed Nemnem Gazze'den Türkiye'ye getirilen 6'ncı kafile arasındaydı.

  Gazzeli Amir'in tedavisi Bilkent Şehir Hastanesi’nde devam ediyor. Yaralandığında kafatası kırığı ve kanaması olan Amir'in sağlık durumu günden güne daha da iyiye gidiyor. “3-4 gündür çocuğuma çok iyi tedavi uyguluyorlar. Ülkemizden çıkıp başka bir ülkeye girmiş gibi hissetmiyoruz. Türkiye bizim ikinci ülkemiz.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazzeli baba Türkiyeye inince şükür secdesi yaptı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da o anları sosyal medya hesabından paylaştı ve “Gazzeli baba, hayatını kaybettiği sanılan evladıyla birlikte Türkiye’de. Oğluna ve kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow