hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazzeli Doktor Ganim CNN TÜRK'e konuştu

  Gazze’de insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Hastanelerde ise durum içler acısı.. Doktorlar ilaçların tükendiğini söylüyor. Yeryüzü Doktorları Gazze Proje Sorumlusu Doktor Muhammed Ganim hastanelerdeki son durumu CNN TÜRK'e anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeryüzü Doktorları Gazze Proje Sorumlusu Doktor Muhammed Ganim görevini Gazze’de yapıyor. Ancak sayıları her geçen gün artan hastalarına yetişemiyor. Çünkü bölgede tıbbi malzeme bitmek üzere.

  Ganim, Gazze’deki birçok hastanede elektriğin olmadığı söyledi ve Refah Sınır Kapısı üzerinden bölgeye gönderilen yardımların bir an önce ellerine ulaşmasını istedi.

  Muhammed Ganim, “Birçok hastanede elektrik yok, yaralılara tedavi ulaştırılamıyor. Şu anda travma kısmında çok büyük bir eksiklik var. Çok acil tedariğe ihtiyacımız var. Çok az ekipman kaldı, çok az elektriğimiz yakıtımız kaldı. Bekliyoruz… Saldırının başından bu yana bekliyoruz. Yemek için bekliyoruz, gıda için bekliyoruz, ilaç için bekliyoruz” sözlerini kullandı.

  Doktor Ganim, bombardımana tutulan Gazze’de neler yaşandığını “Korkunç şeyler yaşandı. Daha önce böyle bir şey görmedim. Gönüllülerin durum çok kötü” ifadeleriyle anlattı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow