hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hacılar 3. farzı gerçekleştirmek için Arafat’ta

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İslam’ın 5 şartından hac görevini yerine getirmek isteyenler, kutsal topraklarda buluştu. CNN TÜRK hac yolculuğunda hacı adaylarını yalnız bırakmadı. CNN TÜRK Muhabiri Samet Güner, hac yolculuğunun önemli durağı Arafat'ı, Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Dr. Ulvi Ata ile gezdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Müslümanlar kutsal topraklarında, yılın en önemli ibadeti hac için toplandı. Arafat Tepesi’nde toplanan 3 milyon hacı adayı, Hz. Adem ve Hz. Havva'nın yeryüzüne inmesinin ardından affedilişini anıyor.

  Hacı adayları arefe günü yapılacak vakfenin ardından görevlerini tamamlamaya bir adım daha yaklaşacak. Heyecanlı hacılar, daha arefe olmadan Arafat'ı görmek için alanda toplandı.

  Hacılar 3. farzı gerçekleştirmek için Arafat’ta

  Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Dr. Ulvi Ata Arafat’la ilgili, “Burası Arafat, peygamber efendimizin mübarek ifadeleriyle ‘hac Arafat’tır’ dediği mevkideyiz. Tarihi kayıtlara göre cennetten kovulduktan sonra, ayrıldıktan sonra Hz. Adem ve Hz. Havva annemizin yüce Allah’a yalvarıp yakardığı, af dilediği ve afları kabul olduktan sonra dünyada buluştukları mevkideyiz. Burası hac nedeniyle Arabistan’a gelen kardeşlerimizin 8. günü arefe gününden bir gün öncesi, akşamından itibaren burada konaklanacak ve arefe günü vakfe yapılacak bir mekandayız” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow