Hindistan'da köprü çöktü: Yüzlerce kişi nehre düştü

Hindistan'da köprü çöktü: Yüzlerce kişi nehre düştü

Hindistan'ın Gujarat eyaletindeki asma köprü çöktü. Yüzlerce kişi Maçhu Nehri'ne düştü. İlk belirlemelere göre en az 120 kişi hayatını kaybetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Asma köprü ağırlığı taşıyamadı. Üzerinde yüzlerce kişi varken çöktü. Yaşanan can pazarında onlarca kişi öldü.

Görüntüler Hindistan'ın Gujarat eyaletinden. Maçhu Nehri'nin iki yakasını birbirine bağlayan asma yaya köprüsü çöktü. Yüzlerce kişi bir anda kendini Machchhu Nehri'nin içinde buldu. Köprünün nehre doğru sarkan enkazına tutunanlar şanslıydı. Metrelerce yükseklikte onlarca kişi kurtarılmayı bekledi. Bölgeye sağlık ve arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra Ulusal Afet Gücü Yönetimi ve Hint Donanması ile Hava Kuvvetleri personeli de sevk edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Zamana karşı yapılan kurtarma çalışmasında ölüm kalım mücadelesi veren yüzlerce kişi kurtarıldı. Ancak birçoğu o kadar şanslı değildi. Nehirden onlarca kişinin cansız bedeni çıkarıldı. Onlarca yaralı ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Birçoğunun durumu ise ağır.

Köprünün üzerindeki insan kalabalığının ağırlığına dayanamayarak çöktüğü tahmin ediliyor. Köprünün yıkılmadan önceki görüntüleri de sosyal medyada yer aldı. O videolarda asma köprünün aşırı yük nedeniyle sallandığı görülüyor.

Köprü, Hindistan’ın İngiliz sömürgesi olduğu dönemden kalma. 19. yüzyılda 150 yıl önce inşa edildi. 233 metre uzunluğundaki köprü 6 ay önce tadilata girdi. 26 Ekim’de de tekrar yaya ulaşımına açıldı.