Son Dakika

İngiltere mobil uygulamayı denemeye sokuyor

A A

04.05.2020 - 15:53

İngiltere, hem koronavirüs salgınını kontrol altına almak hem de normale dönme yolunda önemli bir adım atıyor. Ülkede virüs takibi için cep telefonu uygulaması denemeye sokulacak.

İngiltere'de koronavirüs hastalarını ve salgını takip etmek amacı ile korona takip uygulamasının denemesine başlanıyor.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden İngiltere’de salgına karşı yeni bir önlemin hayata geçirilmesi planlanıyor. Kabine faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu Bakan Michael Gove, koronavirüs vakalarını geliştirdikleri telefon uygulaması ile takip edeceklerini açıkladı. Uygulama gelecek hafta denenmeye başlanacak.

Bakan Gove, sistem sayesinde hem korona virüs tedbirlerini gevşetmeyi planladıklarını hem de ikinci bir salgın dalgasının önüne geçmek istediklerini söyledi.

İngiltere tahtının dördüncü varisi Kate Middleton ve Prens William'ın kızı Prenses Charlotte da ailece karantina süreci geçirdikleri kır evinin yakınlarında yaşayan komşularına kapı kapı dolaşıp ev yapımı makarna paketleri dağıttı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen yardım etkinliği esnasında çekilen fotoğraflar, Prenses Charlotte'ın doğum gününde basına servis edildi.