hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İngiltere'de çöp poşeti skandalı

  Dünya, İngiltere'nin başkenti Londra'dan gelen fotoğrafları konuşuyor. Ülkedeki ilk ciddi vakanın kaydedildiği yer olarak bilinen hastanede çalışan hemşireler tıbbi ekipman yetersizliği nedeniyle çöp poşeti giyerek çalışmak zorunda kaldı. Fotoğraftaki 3 hemşirenin koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa’yı da vuran koronavirüs salgını nedeniyle ülkelerde, tıbbi ekipman eksikliği baş gösterdi. İngiltere’de çöp poşeti giyerek çalıştırılan 3 hemşire koronavirüse yakalandı.

  Ülkeler dünya’yı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı amansız bir mücadele içinde. Kişisel korumanın ve izolasyonun en önemli olduğu dönemde yaşanan tıbbi ekipman eksikliği en büyük sorunlardan biri.

  Dünya hızla artan vaka ve can kayıplarının yaşandığı İngiltere’de, başkent Londra’da bulunan bir hastanede yaşanan skandalı konuşuyor. Ülkedeki ilk ciddi vakanın kaydedildiği yer olarak bilinen hastanede hemşireler yeterli koruyucu ekipman bulunmadığı için çöp poşeti giymek zorunda kaldı.

  İngiliz Daily Telegraph’ta yer alan habere göre, sosyal medyada çöp poşetli halleriyle fotoğrafları yer alan hemşirelerin üçünde de koronavirüs tespit edildi. Bu durum üzerine sosyal medyada hastane yönetimine eleştiriler daha da arttı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eleştirilerin odağındaki hastane yönetimi “Çalışanlarınlarımızın koronavirüs testlerinin pozitif olduğunu doğruluyoruz. Bu çok talihsiz ancak beklenmedik bir durum değildi. Dünya genelinde diğer sağlık çalışanlarının da başına geliyor.” açıklamasında bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow