hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İran'da askeri tesise İHA saldırısı

  İran'ın başkenti Tahran’ın 440 kilometre güneyinde bulunan İsfahan şehrinde İran’ın Savunma Bakanlığı’na ait bir mühimmat tesisinde büyük bir patlama meydana geldi. Açıklama yapan Savunma Bakanlığı, saldırının insansız hava araçlarıyla yapıldığını duyurdu. Saldırıda kimsenin yaralanmadığı açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gecenin karanlığı bir anda patlamanın ışığıyla aydınlandı. İran Savunma Bakanlığı'na ait İsfahan’da bulunan bir mühimmat üretim tesisi, İHA’ların hedefi oldu.

  İsfahan Valiliği patlamayı doğruladı. Tesisteki kimsenin yaralanmadığı aktarıldı.

  İran devlet televizyonu, patlamanın Savunma Bakanlığı’na ait mühimmat üretim tesisinde yaşandığını belirtti.

  Savunma Bakanlığı’ndan patlamaya dair yapılan açıklamada, askeri tesise yapılan saldırının İHA’larla düzenlendiği belirtildi. Söz konusu saldırının başarısızlıkla sonuçlandığı, patlama sonucu tesisin çatısında küçük çaplı hasar oluştuğu belirtildi.

  Yazılı açıklamada "Savunma tedbirleri ile hava araçlarından biri tesisin hava savunması tarafından vuruldu ve diğer ikisi de savunma tuzaklarına takılıp infilak etti." denildi.

  Saldırıyı kimin gerçekleştirdiği açıklanmadı.

  Ancak İran’ın İsrail ve ABD’yle arası nükleer programlar nedeniyle gergin. İsrail, Tahran yönetiminin nükleer silah geliştirdiğini söylerken, İran bunu reddediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3 ülke arasındaki nükleer müzakereler yıllardır çözümsüzlüğünü koruyor...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow