Son Dakika

İsrail'den ABD’ye konsolosluk tepkisi

A A

07.11.2021 - 19:20

Amerika Birleşik Devletleri Kudüs'te Filistinlilere hizmet veren ve 2019'da kapatılan konsolosluğu yeniden açtı. İsrail tepki gösterdi. İsrail Başbakanı Bennett, "Kudüs'te Filistinlilere hizmet edecek bir Amerikan Konsolosluğu’na yer yok" dedi.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’te Filistinlilere hizmet verecek konsolosluğunu yeniden açma planına, bu tepkiyi gösterdi.

Bennett, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Maliye Bakanı Liberman ile yıllık bütçenin meclisten geçmesine ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

O toplantıda, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’te Filistinliler hizmet veren ve 2019’da kapatılan konsolosluğunu yeniden açma planı gündeme geldi.

İsrail Başbakanı Bennett, “Kudüs’te Filistinlilere hizmet edecek bir Amerikan Konsolosluğu’na yer yok” mesajı verdi. Bennett, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Maliye Bakanı Liberman ile yıllık bütçenin meclisten geçmesine ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

O toplantıda, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’te Filistinlilere hizmet veren ve 2019’da kapatılan konsolosluğunu yeniden açma planı gündeme geldi.

İsrail Başbakanı Bennett, “Kudüs’te Filistinlilere hizmet edecek bir Amerikan Konsolosluğu’na yer yok” mesajı verdi.