İsrail'den Gazze ve Şam'a saldırı

Video: İsrail'den Gazze ve Şam'a saldırı

İsrail'in tepki çeken uygulamasının ardından Filistin'den İsrail'e 20'den fazla roket fırlatıldı. İsrail ise Gazze ve Şam'a hava saldırısı düzenledi.

İsrail Ordusu'nun Filistin'e yönelik saldırıları sürüyor. Savaş uçakları bu kez Gazze'nin yanısıra Suriye'nin başkenti Şam'daki Filistin hedeflerini de vurdu.


İsrail ile Filistin arasında tansiyon, Gazze Şeridi'nde bir Filistinli gencin öldürülmesiyle yükseldi. İsrail buldozerleri hayatını kaybeden gence insanlık dışı muamelede bulundu. Hamas'tan "İsrail işlediği suçların bedelini ödeyecek" açıklaması geldi. Kısa süre sonra Gazze'den İsrail'e roketler ateşlendi. Atılan 20'den fazla roketin 13'ü hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildi


İsrail'in yanıtı ise sert oldu. Gece saatlerinde havalanan İsrail savaş uçakları Gazze şeridine bomba yağdırdı. Ardından Suriye'de bulunan İslami Cihat'a ait hedeflere saldırı düzenlendi.


Suriye'nin başkenti Şam'ın adliye bölgesine yapılan saldırıya Suriye Ordusu da karşılık verdiğini açıkladı. Golan tepelerine yapılan saldırının da püskürtüldüğü belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS