hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrailli rehine yakınlarından ateşkes çağrısı

  İsrail'de rehine yakınları Netanyahu hükümetine sevdiklerinin kurtarılması için baskıyı sürdürüyor ve bunun için yeni bir ateşkes ilan edilmesini talep ediyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Tüm ailelerin sevdiklerine kavuşması sevindirici ama bir yandan da hala bekliyoruz. Acı tatlı bir an oldu ve şimdi ikinci bir anlaşma için bastırıyoruz.”

  Gazze'deki rehinelerin kardeşler Ziv ve Gali'nin abisi Liran Berman, sevdiklerinin evlerine dönebilmesi için ateşkesin gerekli olduğunu söyledi.

  Rehinelerin yakınları her gün hükümetin yeni bir ateşkes anlaşması yapması için düzenledikleri gösterilerin dozunu artırırken, yakınlarının bir an önce geri dönmesini istiyor.

  İsrailli rehine yakınlarından ateşkes çağrısı

  Savaşın bir an önce sona ermesini isteyen İsrailliler, Filistinlilerle birlikte yaşayabileceklerini söylüyor. “Elbette savaşın bitmesini istiyoruz. Dediğim gibi biz bunu istemedik. Filistinlilerle, İsrail'deki Müslümanlarla bir arada yaşamak istiyoruz.”

  İngiliz Sky News kanalına konuşan İsrailli rehine yakını Hamas, Gazze'de kalsa da bir ateşkesin olması gerektiğini yineledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow