hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsraillilerden hükümete isyan

  İsrailli rehinelerin aileleri, Tel Aviv'deki askeri üs önünde gösteri yaptı. Netanyahu yönetimini eleştiren aileler "devlet bir şey yapıyor gibi hissetmiyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Buradayız çünkü bugün savaş kabinesinin toplandığını biliyoruz ve varlığımızı göstermek istiyoruz, onların bizden haberdar olmaları ve burada olmamız bizim için önemli."

  Gazze'de esir tutulan rehinelerin yakınları bir kez daha Tel Aviv'de bir araya geldi. Kirya Askeri Üssü önünde toplanan aileler hükümetten yakınlarının serbest bırakılması için gerekeni yapmasını istedi. "80 gün oldu. Devletimiz bir şey yapıyormuş gibi hissetmiyoruz. Onlar yanlış hiçbir şey yapmadı. 80 gün. Sanırım ya Gazze tamamen yok edilecekti ya da tüm rehineler eve geri gönderilecekti, bu olmadı. Ama, mesela bu değil değil mi? Yapılacak, düzeltilecek çok fazla şey var."

  İsraillilerden hükümete isyan

  Rehine yakınları, Netanyahu yönetimine harekete geçme çağrısında bulundu. “Şu anda hiçbir hareket olmadığını biliyoruz ama bizimle konuşacak birine ihtiyacımız var. Bize ne yapacaklarını söyleyecek birine ihtiyacımız var. Romi ve daha birçok rehinenin hâlâ Gazze'de tutulduğunu herkesin bilmesine ihtiyacımız var ve insanların onları hatırlamasını, orada olduklarını ve evlerine dönmeleri gerektiğini unutmamalarını istiyoruz."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsraillilerden hükümete isyan

  Aileler 80 gündür rehinelerden hiçbir haber alamamaktan dolayı endişeli. "Hiçbir şey bilmiyoruz. Yaşıyor mu, acı çekiyor mu, hiçbir şey bilmiyoruz. Zaman tükendi. Yarın hala hayatta olacak mı, şu an hayatta mı bilmiyoruz."

  İsraillilerden hükümete isyan

  Rehinelerin hayatta ve sağlıklı bir şekilde dönmesi için zamanın tükenmek üzere olduğunu vurgulamak isteyen rehine yakınları, kum saatleri dizdikleri masanın yanında durarak sevdiklerinin geri verilmesi taleplerini yineledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow