İsveç'teki Türk hastanın kızlarından 'teşekkür' mesajı

İsveç'teki Türk hastanın kızlarından 'teşekkür' mesajı

İsveç'te koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen kalp hastası Emrullah Gülüşken'in yurda getirilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uçak ambulans gönderilmesi talimatını vermişti. Sabah yola çıkan uçak İsveç'e ulaştı ve Emrullah Gülüşken'i alarak Ankara'ya geldi. Gülüşken'in kızları Samira ve Leyla, yardım çağrılarına ses veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca'ya, sosyal medya hesaplarından teşekkür etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsveç'in Malmö kentinde, yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen eve gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken'in kızları Samira ve Leyla Gülüşken'in sosyal medyadan yardım çağrısında bulunmuş, o çağrıya Ankara'dan hızla yanıt gelmişti. Aileyi arayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Emrullah Gülüşken için ambulans uçak gönderilmesi talimatı verdi ve ambulans uçak sabah 6:00'da yola çıktı. Gülüşken ailesini İsveç'ten alan ekip, saat 14:00'te Türkiye'ye getirdi. 

Aile ise yardım çağrılarına ses veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca'ya, sosyal medya hesaplarından teşekkür etti. Samira Gülüşken, "Sayın Bakanım; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve siz olmak üzere yardımı olan herkese minnettarız. Rabbim sizleri milletimizin başından eksik etmesin." mesajını paylaştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Bugün tekrar Türk oluşumuzla gurur duyduk. Sayın Bakanımızın talimatından sonra yetkililer bizimle iletişimi bir an olsun kesmedi. Allah devletimize zeval vermesin." diye ekledi.