Kevin Spacey'nin davası düştü

Video: Kevin Spacey'nin davası düştü

Oscar ödüllü Amerikalı Aktör Kevin Spacey hakkındaki taciz davası düşürüldü. Spacey farklı kişiler tarafından da cinsel tacizden suçlanıyordu. Ancak 2016'da yaşanan bu olay,mahkemeye taşınan tek ceza davası olmuştu.

ABD'li oyuncu Kevin Spacey hakkındaki taciz davası düşürüldü. Spacey'nin avukatları, şikâyetçinin tanıklığının, müvekkillerinin masumiyetini kanıtlayabileceğini söylüyorlardı.


Aktör, 2016 yılında bir barda 18 yaşındaki bir erkeği taciz etmekle suçlanıyordu. Olay gecesi kullandığı telefonu kaybettiğini söyleyen şikayetçi bu ay tanıklık etmek üzere mahkemeye çağırılmıştı.


Spacey'nin avukatları, şikayetçiyi cep telefonu mesajlarını silmekle suçladı ve telefonun müvekkilleri spacey'in masumiyetini kanıtlama amaçlı kullanılabileceğini söylediler.


Ancak şikâyetçi tanıklık vermeyi reddetti. Savcılık, 'Şikayetçi ve tanığın bulunamaması' nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.


Kevin Spacey daha önce de cinsel taciz iddialarıyla suçlanmıştı. Ancak bu mahkemeye taşınan tek ceza davasıydı.


Spacey İngiltere'de 1996 ile 2013 yılları arasındaki taciz iddialarıyla ilgili de sorgulandı. Bunlarla ilgili soruşturma halen sürüyor.


Hakkındaki taciz iddialarından sonra 59 yaşındaki aktörün kariyeri bitme noktasına gelmişti. 'House of Cards' dizisinin kadrosundan çıkarılan Spacey'nin aynı zamanda 'All The Money in The World' adlı filmdeki sahneleri de kesilmiş, yerine başka bir aktör oynamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS