"Kirli çamaşırlarını Beyaz Saray'da yıkattırıyor"

Video: "Kirli çamaşırlarını Beyaz Saray'da yıkattırıyor"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bavullara doldurduğu kirli çamaşırlarını Beyaz Saray'a götürerek yıkattığı ortaya çıktı. Washington Post gazetesine konuşan bir yetkili, "Kirli çamaşırlarını bize yıkatmak için valize doldurup getiren tek lider Netanyahu. Yaptığı birçok ziyaret sırasında anladığımız üzere bunu bile bile yapıyor" dedi.

5. kez Başbakan seçildikten sonra sık sık Beyaz Saray'da görülen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bu ziyaret sıklığıyla ilgili Amerikan Washington Post gazetesi ilginç bir iddia ortaya attı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD ziyaretlerinde yanında götürdüğü kirli çamaşırları, Beyaz Saray'da görevli personele yıkattığı ortaya çıktı.

Washington Post, "Netanyahu, kelimenin tam manasıyla kirli çamaşırlarını Washington'a getiriyor" başlığıyla verdiği haberde, İsrailli liderle ilgili dikkat çeken bir alışkanlığı gündeme getirdi. Konuya dair bilgi sahibi yetkililere dayandırılan haberde, Netanyahu'nun yıllardır Washington'a yaptığı ziyaretlerde ABD Başkanı Donald Trump'ın konukevinde görevli personel arasında bir konuda şöhretli olduğu belirtildi: "Kirli çamaşırlarla dolu çantalar ve valizler."

İsrail Başbakanı'nın giysileri, ABD'ye kısa ziyaretleri sırasında ihtiyaç duyacak tüm yabancı liderler için hazır bulundurulan hizmet kapsamında Amerikalı personel tarafından ücretsiz yıkanırken, adını saklı tutmak kaydıyla konuşan bir yetkili, "Kirli çamaşırlarını bize yıkatmak için valize doldurup getiren tek lider Netanyahu. Yaptığı birçok ziyaret sırasında anladığımız üzere bunu bile bile yapıyor" dedi.

İsrail'in Washington Büyükelçiliği yaptığı yazılı açıklamada, Netanyahu'nun "kirli çamaşırlarını yıkattığına" dair haberin, İsrail'in yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'le imzaladığı normalleşme anlaşmasına "gölge düşürme" niyeti taşıdığını savundu. Ancak büyükelçilik, Netanyahu'nun çamaşır temizleme ihtiyaçlarının son zamanlarda yaptığı ziyaretlerde çok az olduğunu belirtti. Ve iddiayı yalanlamadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS