Komşudaki yangın korkuttu

Video: Komşudaki yangın korkuttu

Komşuda peş peşe çıkan orman yangınları korkuttu. Neyse ki kontrol altına alınan yangınlarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın güneydoğusundaki İmittos Dağı'nın eteklerinde başlayan yangın, bölgede etkili olan rüzgar ve sıcak hava dalgasının etkisiyle yangın hızla yayıldı. 140'tan fazla itfaiyeci araçlarla dağın tepesine çıkıp saatlerce alevlerle boğuştu. 8 helikopter de çalışmalara destek verdi.


Yangın saatler içinde kontrol altına alındı. Can kaybı yaşanmadı. Sadece 1 evde hasar meydana geldiği açıklandı.


Bir diğer yangın haberi ise Mora Yarımadası bölgesinde yer alan, ve ülkenin popüler turizm noktalarından olan Paşa Adası'ndan geldi.


Çalılık alanda çıkan yangın güçlü rüzgar sebebiyle kısa sürede büyük bir alana yayıldı.


İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, turistler panik içinde adayı terketmeye çalışıyordu.


Yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Ancak tehlike geçmiş değil. Yunanistan Sivil Savunma Genel Sekreterliği, sıcak hava nedeniyle birçok bölgede orman yangınları görülebileceğine dair uyarı yayınladı ve alarm seviyesini 5'e yükseltti.


İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'da tatil yapan İngiliz turistleri orman yangınları sebebiyle uyardı ve vatandaşlarına Yunan otoritelerin talimatlarına uymaları tavsiyesinde bulundu.


Yunanistan'da geçtiğimiz yıl Attika'da çıkan yangın sebebiyle 102 kişi yaşamını yitirmişti.


Attika yangını, Avustralya'da 2009'da çıkan ve 180 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangının ardından 21'inci yüzyılın en ölümcül ikinci yangın felaketi olarak kayıtlara geçmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS