Küresel çöküşte en güvenli ülkeler belirlendi

Video: Küresel çöküşte en güvenli ülkeler belirlendi

Dünya, birçok zararlı etken nedeniyle sonuna doğru ilerliyor. Bilim insanları bazı kriterleri değerlendirdi ve dünyanın küresel çöküşü durumunda sığınılabilecek en güvenli ülkeleri belirledi. İşte o ülkeler...

Dünyanın sonu geliyor. Finansal kriz, küresel ısınmanın etkileri, doğanın tahribatı ve koronavirüs gibi yeni salgınlar, dünyanın çöküşüne temel hazırlıyor. Peki, kıyamet senaryosunun gerçekleşmesi durumunda hangi ülkeler ayakta kalabilir? Bilim insanları, dünyanın küresel çöküşü durumunda sığınılabilecek en güvenli ülkeleri belirledi. Ülkeler nüfusları için gıda yetiştirme, sınırlarını istenmeyen kitlesel göçlerden koruma, elektrik şebekeleri ve bazı üretim yeteneklerine göre sıralandı. Bu kriterlerle güvenli ülkeler listesinde Yeni Zelanda, İzlanda, İngiltere, İrlanda ve Avustralya'nın Tazmanya eyaleti yer aldı. Yeni Zelanda'yı bu listeye jeotermal ve hidroelektrik enerjiye, bol tarım arazisine ve düşük nüfus yoğunluğuna sahip olması taşıdı.

Sustainability dergisinde yayımlanan çalışmada, milyarderlerin kıyamete hazırlık olarak Yeni Zelanda'da sığınaklar için arazi satın aldıkları belirtildi. Uzmanlar, İngiltere'nin olası bir felakete karşı güçlü çıkmasının kendilerini şaşırttığını açıkladı. Yoğun nüfusa sahip olan İngiltere'nin şoklara dayanma potansiyeli olduğu belirlendi.

Araştırmanın yazarları, çevresel yıkım, sınırlı kaynaklar ve nüfus artışı nedeniyle dünyanın geleceğinin büyük bir tehdit altında olduğunu vurguladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS