hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Macron'dan İsrail’e Batı Şeria tepkisi ve ateşkes çağrısı

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Batı Şeria'da Filistinlilere yönelik saldırılarla ilgili harekete geçeceklerini söyledi. "Yahudi işgalcileri cezalandırmanın zamanı geldi" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ürdün ziyaretinde bölgede görev alan Fransız askerleriyle askeri üste bir araya geldi. Macron burada yaptığı konuşmada Batı Şeria'da Filistinlileri hedef alan Yahudi işgalcilere karşı harekete geçeceklerini söyledi.

  "Güçlerimizin katılımını ve son haftalarda ve özellikle son günlerde bazı müttefiklerimizi ve ortaklarımızı korumayı ve barışı tehdit eden yerleşimcileri çökertme zamanının geldiği Batı Şeria'da hayat kurtarmada oynadığımız önemli rolü selamlıyorum."

  Macrondan İsrail’e Batı Şeria tepkisi ve ateşkes çağrısı

  Macron, Gazze için de ateşkes çağrısını tekrarladı: "Fransa, kararlı eylemimize rehberlik eden ve tek başına temel bir siyasi ufkun yeniden açılmasına izin verecek bir ateşkes için derhal çalışmanın hayati öneminin altını çizen insani ve siyasi temelin tümü için bir barış ve güvenlik inisiyatifi alıyor. Bölgedeki ateşkesten çalınan her gün bölgenin geleceğinden alınan ve her masum hayatın bugün ve yarınını çalan fanatizmine bir armağandır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow