hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Moskova'ya yine İHA saldırısı

  Rusya Savunma Bakanlığı, başkent Moskova yakınlarında Ukrayna’ya ait iki insansız hava aracının düşürüldüğünü açıkladı. Karadeniz'de de Rusya’nın gaz tesislerinin yakınında Ukrayna’ya ait bir izleme botu imha edildi. Ukrayna'nın ise Rus ordusuna ait uzun menzilli bir stratejik bombardıman uçağını imha ettiği öne sürüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 18’inci ayı geride kalmak üzereyken tarafların karşılıklı saldırıları sürüyor.

  Son olarak Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'ya ait 2 İHA’nın Rusya hava savunma araçlarıyla tespit edilerek radyo elektronik harp sistemleriyle düşürüldüğünü açıkladı.

  Moskovaya yine İHA saldırısı

  Rusya toprakları içindeki insansız hava aracı saldırıları birkaç haftadır artış gösteriyor ama bu saldırılar şimdiye kadar hasara ya da can kaybına yol açmış değil. Saldırılar genellikle Ukrayna sınırına 500 km mesafede bulunan başkent Moskova'yı hedef alıyor.

  Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'deki gelişmelere dair açıklama yaptı. Bakanlık, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir keşif botunun, Karadeniz sularındaki Rus gaz üretim tesislerinin bulunduğu bölgede imha edildiğini duyurdu.

  Bir iddia da Rusya'nın St. Petersburg şehrinin güneyindeki Soltsy-2 Hava Üssü’nden geldi. İddiaya göre, Rus ordusuna ait uzun menzilli stratejik bombardıman uçağı TU-22 imha edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Moskovaya yine İHA saldırısı

  Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, cumartesi günü Moskova saatiyle 10:00 civarında 'helikopter tipi İHA' tarafından saldırı düzenlendiği belirtildi. Konum, Soltsy-2'nin bulunduğu 'Novgorod bölgesinde bir askeri havaalanı' olarak verildi. Bakanlık, herhangi bir can kaybı yaşanmadı" açıklamasını yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow