Müslüman doktorun yardım çığlığı

Müslüman doktorun yardım çığlığı

Savaşın başından bu yana ağır Rus bombardımanı altında olan Ukrayna'nın stratejik öneme sahip kıyı kenti Mariupol’daki Azovstal Çelik Fabrikasındaki sivillerin durumu büyük endişe yaratırken, o sivillere tıbbi yardım sağlayan müslüman doktorun yardım çığlığı yankılandı. Kırım Tatarı müslüman doktor yardım videosunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rusya’nın başlattığı savaş öncesi tıp eğitimi alan bir Kırım Tatarı müslüman, Mariupol’deki Azovstal Çelik Fabrikasındaki yaralılara tıbbi yardım sağlıyor. Yoğun çatışmaların yaşandığı Mariupol’de cephede bulunan Kırım Tatar’ı “Türkiye ve Ukrayna her zaman yakın ilişkiler içinde olmuşlar ve birbirlerine destek olmuşlardır. Siz ve ülkeniz bölgemizin siyasetinde büyük bir ağırlığa sahipsiniz. Nereye yazıp kiminle iletişime geçeceğimizi bilmiyoruz. Bu nedenle, size kişisel olarak hitap ediyorum. Cenap-ı Hakk’ın hayırlarımızı terk etmeyeceğine ve bize yardım edeceğinize canı gönülden inanıyorum.

Buna katılacak herkesin takdirini kazanacağına inanıyorum. İnsanların kolaylıkla tedavi edilebilecek yaraları yüzünden ölmesini izlemek çok acı veriyor. Sadece antibiyotik yok diye ölüyorlar. Şu anda kara, hava ve denizden sürekli saldırı altındayız. Her an vuruluyoruz. Lütfen askerler de dahil herkesi Azovstal’dan çıkarmak için ne gerekiyorsa yapın. Ne olur bu kabusa bir son verin.” sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı