hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Avrupa’ya silah talebi!

  NATO, Avrupa ülkelerine silah üretimi artırın çağrısı yaptı. Genel Sekreter Jens Stoltenberg Rusya ile savaşın daha uzun süreceğini söyledi ve “Avrupa-Rusya karşılaşması on yıllarca sürebilir” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyanın birçok bölgesi savaşlarla mücadele ediyor. Sivil halklar tarafından silahlara veda hayali dile getirilirken NATO savaşa bir kez daha 'evet' dedi.

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya ve Avrupa’nın on yıllarca sürebilecek bir karşı karşıya gelişin önünde olduğunu, Avrupa ekonomisinin silah ve mühimmat üretimine çok daha fazla odaklanması gerektiğini söyledi.

  Stoltenberg, "Sanayi alanındaki temelimizi daha hızlı bir şekilde iyileştirip genişletmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  Hızlı üretime geçilmesi gerektiğinin altını çizen Genel Sekreter Stoltenberg, Rusya-Ukrayna savaşının daha uzun sürebileceğini yorumladı.

  Batılı ülkelerin hem üretimde hem de yatırımda Rusya’yı geçebilecek araçlara sahip olduğunu söyledi ve “Batının ekonomik ve sanayi gücü, Rusya’dakini gölgede bırakıyor” şeklinde konuştu.

  Savaşın başından bu yana Rusya Başkanı Vladimir Putin'in savaşı uzatmak istediği ifade ediliyordu. Stoltenberg, bir kez daha dile getirerek 'Putin saldırıyı uzatmak istiyor' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Stoltenberg, NATO’nun önemli bir destek aldığını söyledi. 6 ayda 10 milyar dolarlık mühimmat anlaşmaları yapıldığını anlattı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow