hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  NATO’nun Ukrayna’ya silah yardımına Rusya’dan tepki

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Litvanya'daki NATO zirvesinde Ukrayna’ya yardımları artırma kararı Rusya’nın da yakın takibinde. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve Eski Başbakan Dimitri Medvedev, "Bu bir çıkmaz sokak. 3. Dünya savaşı yaklaşıyor" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  NATO’nun Ukrayna’ya yeni silah yardımı kararına, Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve Eski Başbakan Dimitri Medvedev'den tepki geldi. Medvedev 3. Dünya Savaşı vurgusu yaptı.

  Medvedev, yaptığı yazılı açıklamada, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’ni değerlendirdi.

  NATO zirvesinde elde edilen sonuçların Rusya’nın beklentileri dahilinde olduğunu belirten Medvedev, Ukrayna’nın muhtemelen hiçbir zaman NATO’ya kabul edilmeyeceğini savundu.

  Medvedev, “İttifak'taki gerçekçilerin yüksek sesle söylemekten korktukları şey de tam olarak bu aslında. Ayrıca Kiev rejimine silah desteği de füzeler, misket bombaları ve uçaklar, mümkün olan her şekilde artırılacak” şeklinde konuştu.

  Medvedev, Batı’nın ‘çıldırdığını’ vurgulayarak, “Çıldırmış olan batı, başka bir şey düşünemez oldu. Aptallık noktasına kadar en yüksek düzeyde öngörülebilirlik içerisindeler. Bu bir çıkmaz sokak. 3. Dünya Savaşı yaklaşıyor” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Medvedev, söz konusu sonuçların, Rusya için ifade ettiği anlamın da açık olduğunu kaydetti ve “Özel askeri operasyon aynı hedeflerle devam edecek. Bunlardan birisi de en başından beri ısrar ettiğimiz Kiev Nazi grubunun NATO üyeliğini reddetmesidir ve bu da imkansız. Dolayısıyla bu grubun tasfiye edilmesi gerekecek ki bu ise mümkün ve gereklidir” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow