New York Times'tan Erdoğan övgüsü

New York Times'tan Erdoğan övgüsü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın başından beri sürecin barışla sona ermesi için diplomatik çabalarına devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli yayın kuruluşlarından New York Yimes, manşetten verdiği makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çabalarına övgüde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ÜNLÜ YAYIN KURULUŞU BARIŞ ÇABALARINI MANŞETE TAŞIDI

Dünyada tahıl krizi yaşanırken, tahıl koridorunun açılmasını sağladı. İki ülke arasında çatışmalar sürerken, 200 esirin takas edilmesine aracılık etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta sürdürdüğün diplomasi çabaları, Amerika'nın en önemli yayın kuruluşunun manşetinde övgüyle anlatıldı.

Birleşmiş Milletler'in 77'inci Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında süren savaşta barışın elde edilmesi için tüm ülkeleri Türkiye'nin barış çabalarına destek vermeye çağırdı. Amerika'nın ünlü yayın kuruluşu New York Times, manşetten duyurduğu makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaşın sona ermesi için sürdürdüğü diplomasi çabalarını anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"SAVAŞIN KÜRESEL ETKİSİNİ HAFİFLETMEYE ÇALIŞTI"

Farnaz Fassihi ve Alan Yuhas imzalı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın barış çabalarına vurgu yapıldı. Erdoğan'ın özellikle tahıl görüşmelerinde önemli rol oynadığı ifade edilirken, mart ayında yapılan barış görüşmelerindeki ev sahipliği de hatırlatıldı. Makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaş boyunca Rusya ve Ukrayna devlet başkanlarıyla yakın ilişkisini koruyarak savaşın küresel etkilerini hafifletmeye çalıştığının altı çizildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MACRON'LA KARŞILAŞTIRILDI

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da Putin'le temas kurmaya çalıştığı hatırlatılan makalede, Macron'un bu çabalarında başarı elde edemediği belirtildi. Macron, 'barış konusunda rol oynayabileceğini iddia eden, batı ittifakının bir konuşmacısı' olarak nitelendirildi.