hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özcan hakkında önleyici tedbir kararı

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, belediye meclisi toplantısında kadın meclis üyesine yönelik sözleri tartışma yaratmıştı. O sözlerin muhatabı Meclis Üyesi Hacer Çınar'ın talebi üzerine mahkeme, Tanju Özcan hakkında 'önleyici tedbir' kararı verdi. Bir grup kadının aleyhine pankartlarla yürüyüş düzenlediği Özcan ise kendini savundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Belediye Meclisi Toplantısında AK Parti Meclis Üyesi Hacer Çınar'a yönelik bu sözleri tartışma yaratmıştı. O sözlere tepki gösteren bir grup kadın, Özcan aleyhine pankartlarla yürüyüş düzenledi.

  Özcan'ın “Bu kaçıncı skandaldır. Bizler bu şiddete karşı çıkıyor ve yeter diyoruz. Şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Hiçbirini unutmuyoruz ve seni utanmaya ve özür dilemeye davet ediyoruz.” sözlerinin hedefindeki Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, avukatı aracılığıyla Tanju Özcan'a karşı koruma kararı alınması için başvuru yaptı. Mahkeme, Çınar’ın 'tedbir' talebini kabul etti. Böylece kadına karşı şiddet yasası kapsamında Türkiye’de ilk kez bir Belediye Meclis Üyesinin, Belediye Başkanından korunmasına karar verilmiş oldu.

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise tepki çeken sözleriyle ilgili “Arkadaşlar ben olayın mağduruyum. Bir de çıkmış bazıları özür dile diyor. Ne özür dileyeceğim. Özür dilenecek bir şey yapmadım ben.” ifadeleriyle kendini savundu. Asıl mağdurun kendisi olduğunu söyledi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow