Pentagon'da 415 vaka çıktı

Video: Pentagon'da 415 vaka çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nde ölümler ve vakalar hızla artıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı bini geçti. Vaka sayısı 70 bine yaklaştı. Yetkililer özellikle New York eyaletinde "Risk yüksek" diyor.

Salgının yeni merkezi olacağı söylenen ABD'de virüsün merkezi New York Eyaleti.


New York'ta 190'dan fazla kişi yaşamını yitirdi. Beyaz Saray’da koronavirüsle mücadele önlemlerine ilişkin, toplantıda da gündem New York'tu. Trump eyalet için “Yüksek risk bölgesi” dedi.


Başkan Yardımcısı Mike Pence de ülkedeki yeni vakaların yüzde 60'ının New York'ta olduğuna dikkat çekti. Yakın zamanda New York’ta bulunanlara "Semptomlarınızı izleyin ve dışarı çıkmayın" uyarısı yaptı. New York halkınaysa 14 gün kendinizi izole edin mesajı verdi.


Sadece New York'ta değil, ülkenin kilit kurumlarında da salgın yayılmayı sürdürüyor. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da koronavirüse yakalananların sayısı yükseldi. Testi pozitif çıkan askerlerin sayısının 53 artarak 227'ye ulaştığı açıklandı. Sivil personel, sözleşmeli pesonel ve askerlerin aileleri de eklendiğinde pentagonla ilişkili toplamda 415 vaka olduğu açıklandı. Pentagon dünya çapındaki tüm misyonlarında, en üst seviye güvenlik durumu ilan etti.


Ülkede salgınla mücadele kapsamında önlemler alınmaya da devam ediliyor. Amerika’da Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti, 2 trilyon dolarlık corona virüsü salgını yardım paketi üzerinde anlaşma sağladı. Taslak metin önce senatoda, sonra temsilciler meclisinde oylanacak. Onaylanması durumunda, ABD vatandaşlarına ve işletmelere nakit yardımı yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS