hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Putin: “Varlığımız tehdit edilirse nükleer silah kullanırız”

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna ve nükleer silah kullanımı hakkında açıklamalar yaptı. Putin, "Varlığımız tehdit edilirse nükleer silah kullanırız" dedi. "Batı’nın desteği kesilirse Ukrayna'nın bir haftalık ömrü kalır" iddiasında da bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Tek yapılması gereken Ukrayna'ya mali yardımı durdurmak ve her şey çökecek. Savunma sistemlerinde de durum aynı. Yarın erzak kesilse, mühimmat bittiğinde yalnızca bir hafta ömrü kalır." Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi kentinde 20. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü Toplantısı'nda Ukrayna ile ilgili bu sözleri sarfetti.

  Ve savaşın başından bu yana tartışılan Rusya'nın nükleer tehditleri. Putin, ‘varlığımıza tehdit olursa nükleer silah kullanırız’ dedi. “Bahsettiğiniz silah kullanmanın iki olası nedeni olabilir. Bunu değiştirmemiz gerekiyor mu? Ne için? Her şey değiştirilebilir, sadece buna gerek görmüyorum. Bugün Rus devletini ve Rus devletinin varlığını tehdit edecek bir durum yok.”

  Putin: “Varlığımız tehdit edilirse nükleer silah kullanırız”

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Batı'nın sürekli bir düşman arayışı içinde olduğunu söyledi. “Tekrar ediyorum, Batı'nın, Batı'nın belli bir kesiminin, Batılı elitlerin her zaman bir düşmana ihtiyacı vardır. Bir düşmana ihtiyaçları var ki, mücadele ederek güçlü eylem ve yayılma ihtiyacını açıklayabilsinler. Ancak düşmanın, bloklar içinde NATO veya diğer askeri-politik bloklar içinde belirli bir hegemon sisteminde iç kontrolü sürdürmesi de gereklidir. Bir düşman var ve herkes tek bir patronun etrafında toplanmalı.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow