hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya'dan dikkat çeken propaganda videosu

  Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş, Avrupa’yı da enerji krizine sürükledi. Avrupa gaz sıkıntısı nedeniyle kış ayını soğukta geçirmemenin yollarını ararken Rusya, dikkat çeken bir propaganda videosu yayınladı. Gazın Rusya’da ucuz olduğu belirtilen videoda yabancılar Rusya’da yaşamaya davet edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş, Avrupa Birliği ile Rusya’yı gaz savaşına sürükledi. Gaz tedarikçisi Rusya, Avrupa ülkelerini gazı kesmekle tehdit ediyor. Batılı ülkeler ise kış öncesi mağdur olmamanın çarelerini arıyor. Avrupa’da gaz paniği yaşanırken, Rusya dikkat çeken bir propaganda videosu yayınladı.

  Yabancıları Rusya’ya taşınmaya çağıran videoda, “Rusya’ya taşınma zamanı” deniyor ve Rusya’nın cazip yanlarından bahsediliyor. En dikkat çeken ise gaza yapılan vurgu oldu. Gaz savaşının patlak verdiği sırada, Rusya’da gazın ucuz olduğundan bahsediliyor. Avrupa kışı zorda geçirip geçirmeyeceğini hesaplamaya çalışırken Rus propaganda videosunda, kış aylarının yaklaştığına vurgu yapılıyor ve yabancılar “Gecikmeyin” ifadeleriyle çağrılıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow