hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya'nın Ukrayna işgalinde sıcak çatışmalar sürüyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Rusya ve Ukrayna arasında roket saldırıları devam ediyor. Kiev'in Rus işgali altındaki Ukrayna'nın doğusuna düzenlediği roket saldırılarının sivillere yönelik olduğu iddia edildi. Rusya'nın Harkiv'e düzenlediği saldırılarda ise 30'dan fazla kişi yaralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya-Ukrayna arasındaki sıcak çatışmalar tüm hızıyla sürüyor. Rusya'nın Harkiv bölgesine düzenlediği roket saldırılarında 30'dan fazla kişi yaralandı. Rusya ise Kiev güçlerinin işgal altındaki Ukrayna'nın doğusuna saldırı düzenlediğini iddia etti.

  Ukrayna'nın, Rus işgali altındaki Donetsk Oblastı’na roket saldırısı düzenlediği iddia edildi. Patlamalardan birinin demiryollarına yakın bir bölgede duyulduğu belirtildi.

  Rusyanın Ukrayna işgalinde sıcak çatışmalar sürüyor

  Rus devlet televizyonu ise bir başka saldırının hastane, apartman ve okulları hedef aldığını öne sürdü. Saldırılar sonucu bir kişinin öldüğü ve 36 kişinin yaralandığını açıklandı.

  Rusya ise Harkiv bölgesine roket saldırıları düzenledi. Roketlerden biri 28 bin kişinin yaşadığı kentteki bir apartmanın otoparkına isabet etti. Roketin düştüğü bölgeden videolar ve fotoğraflar paylaşıldı. Otoparka isabet eden roketin etkisiyle arabalar yandı ve ters döndü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusyanın Ukrayna işgalinde sıcak çatışmalar sürüyor

  Saldırılar, Donbas'taki çatışma bölgesine oldukça uzakta olan Pervomaysk kentine düzenlendi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak, saldırılar sonucunda 9'u çocuk toplam 31 kişinin yaralandığını açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow