hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Saldırı altındaki Gazzeliler artık dayanamıyor

  İsrail, Gazze Şeridi’ni vurmaya devam ediyor. Sivillerin yaşadığı mahalleleri hedef alan saldırılar ile mücadele etmeye çalışan Gazzeliler, "Artık yeter, her şeyimizi kaybettik. Dayanamıyoruz" diyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazze'nin sivillerle dolu olan mahalleleri vuruluyor. Saldırıların hedefinde kalan binalar yıkılıyor, Gazzelilerin evleri yerle bir olurken arabaları, eşyaları yani hayatlarının her parçası molozların altında kalıyor.

  Gazzeliler sığındıkları Refah'taki kampta, uykularındayken saldırılara hedef oldu. "Kurtulmamız bir mucize" diyen Gazzeliler artık ne yapacaklarını, nereye gideceklerini bilemiyor.

  Saldırı altındaki Gazzeliler artık dayanamıyor

  "Nereye gidebiliriz? Yer yok. Okul yok, cami yok, klinik yok, hastane yok her şey yıkıldı, her şey yıkıldı. Yeter artık, her şeyimizi kaybettik. Artık dayanamıyoruz."

  Evlerini, sığınaklarını, eşyalarını kaybeden Gazzeliler, bir hayat kurtarabilir miyiz umudu ile molozları çıplak elleriyle kaldırmaya çalışıyor.

  Saldırı altındaki Gazzeliler artık dayanamıyor

  Hayatları yıkılan binalarla yok olan Gazzeliler, gözlerinde yaş ile olup bitene bakıyor. Gazze'nin her noktası risk altında. Gazze'nin merkezindeki Deyr El-Belah şehrinde gerçekleşen saldırılarda da çok sayıda Gazzeli yaralandı.

  Saldırılara hedef olan evlerden birinde yaşayan bir Gazzeli, "Evlerimizde güvendeydik, neden hedef alındığımızı bilmiyorum. Şehit var, 40-50 civarında şehit var. Her evde 70 civarında insan var, çünkü o evlerde yerinden edilmiş kişiler de yaşıyor" sözleriyle acı durumu açıkladı.

  Ağır yaralanan Gazzeliler, El Aksa Hastanesi'ne götürüldü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow