hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Silahlı çetelere virüs uyarısı

  Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı ülkelerden biri de ABD. Ülkede hastanelerin yatak kapasitesinin yetip yetmeyeceği tartışılırken, Baltimore Belediye Başkanı’nından dikkat çeken bir açıklama geldi. Kentte silahlı saldırı düzenleyenlere seslendi. “hastane yataklarına Covid-19 hastaları için ihtiyacımız olacak, birbirinizi vurup yaralılarla doldurmayın” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir tarafta gitgide yayılan Covid-19 salgını, diğer tarafta bitmek bilmeyen şiddet olayları. Baltimore Belediye Başkanı isyan etti. Kentte asayişi bozanlara seslenip, “böyle bir dönemde birbirinizi vurmayı bırakın, hastane yatakları yaralılarla değil; koronavirüse yakalananlara kalsın” dedi.

  ABD’nin Maryland eyaletinde yer alan Baltimore şehri sık sık şiddet olaylarına sahne oluyor. Belediye Başkanı Jack Young’ın bu son açıklaması da salı akşamı yaşanan ve 7 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ardından geldi.

  Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle OHAL ilan edilen kentte, suçlularla mücadelede büyük ölçüde sekteye uğramış durumda. Güvenlik güçleri, salgının daha da yayılmasını önlemek amacıyla oto hırsızı, uyuşturucu satıcıları gibi “cana kastetmeyen” suçluları yakaladıklarında tutuklamak yerine serbest bırakıyor.   
   
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow