Son dakika! Azerbaycan Ermenistan geriliminde son durum ne?

Video: Son dakika! Azerbaycan Ermenistan geriliminde son durum ne?

Pazar günü sabaha karşı başlayan Azerbaycan-Ermenistan gerilimi sürüyor. Peki cephe hattında neler oluyor? Son açıklamalar neler? Bölgede gerilim sürüyor mu? CNN TÜRK Dış Haberler Editörü Enver Kaptanoğlu canlı yayında bölgedeki son durumu anlattı. İşte ayrıntılar:

Pazar sabaha karşı 06.00 sularında Ermenistan'ın saldırısı ile Azerbaycan Karadağ sınırında yükselen gerilim aynı seviyede devam ediyor. Gece boyunca sınır hattında çatışmalar devam etti. sınır hattındaki gerilim sürüyor. Ermenistan'ın saldırısının ardından Azerbaycan savaş hali ilan etmişti. Savaş Hali demek olağan üstü halin bir üst seviyesi demek. Gece 21.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı da uygulanıyor. Tüm Azerbaycan genelinde bu saatlerde sokağa çıkış izne tabi durumda. Sabahın ilk saatlerinde yeni bir gelişme yok. Gece boyunca hem Azerbaycan hem de Ermenistan arasında karşılıklı top atışları devam etti. Sınır hattı oldukça gergin. Azerbaycan Ermenistan'ın saldırısına çok ciddi bir karşılık vermiş çok sayıda askeri araç ve mevziyi imha etmişti.

Dün İlham Aliyev önemli bir açıklama yaparak sınır bölgesindeki bazı köylerinde şehitlerimiz var yaralılarımız var demişti. Ama şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak dedi. Savaş hali ilan edildikten sonra bölgedeki gerilim sürüyor. Dün geceye nazaran biraz daha çatışma seviyesinin düştüğünü söyleyebiliriz. Ama bu çatışmaların ve gerilimin bittiği anlamına gelmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS