Son Dakika Haberi! "Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktı" | Video

Video: Son Dakika Haberi! "Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktı" | Video

Fransa, Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak adımlarına bir yenisini ekledi. Yunan basınındaki haberlere göre, Fransız ordusunun donanmadaki 'en güçlü silahı' olarak bilinen Charles De Gaulle uçak gemisi Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktı.

Türkiye'nin ilan ettiği iki yeni Navtex ve Ankara'dan yapılan yeni açıklamalar, Yunan gazeteleri ve televizyonlarında ilk haber olarak veriliyor. 'Akdeniz kaynıyor' başlıkları atan Yunan medyası, Yunanistan ordusunun en kuzeydeki Dedeağaç'tan en güneydeki Meis'e kadar tüm Türkiye sınırı boyunca kırmızı alarma geçtiğini yazıyor. Yunan basınındaki bir diğer iddiaya göre ise, Fransız ordusunun, donanmadaki 'En güçlü silahı' olarak bilinen Charles de Gaulle uçak gemisi gelecek hafta Yunanistan'la tatbikat yapmak üzere Doğu Akdeniz'e geliyor.

Yunan basınına konuşan Fransız kaynaklar, adını eski Fransa Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle'den alan 216 metrelik, 45 bin 500 tonluk savaş gemisinin Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktığını belirtti. Gemide çok sayıda silah ve mühimmatın olduğu öne sürüldü.

Fransa Savunma Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre, Charles de Gaulle gemisi, ikmal yapmadan sınırsız yol alabiliyor. Geminin daha önce 9 ay boyunca deniz görevlerinde bulunduğu ifade ediliyor. Geminin personel kapasitesi hakkında net bir bilgi verilmese de gemiye 40 savaş uçağı ve birçok helikopterin alınabildiği belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS