Son dakika... İdlib'de saldırı: 5 asker şehit, 5 asker yaralı

Son dakika... İdlib'de saldırı: 5 asker şehit, 5 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Rejimin topçu ateşinde 5 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İdlib'de rejm güçlerinin topçu ateşi sonucu 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. İdlib'de tespit edilen hedefler yoğun şekilde ateş altında alındı, gerekli karşılık verildi" ifadelerine yer verildi. 

Fahrettin Altun: Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiştir

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter'dan yaptığı açıklamasında "Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır. Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir" dedi.
 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek son durum hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İdlib'deki saldırıya ilişkin "Mehmetçiğimiz bölgede varlığını sürdürmeye ve uluslararası hukuku hiçe sayanlara gerekli cevabı vermeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dışişeri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise açıklamasında, "Alçaklara misliyle karşılık verdik. Şanlı ordumuz gerekeni yapmaya devam edecektir!" ifadesini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter üzerinden başsağlığı mesajı yayınladı, Kılıçdaroğlu paylaşımında, "İdlib'den gelen acı haberle yüreğimiz yandı. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!" cümlelerine yer verdi.