Son Dakika: Trump ve Biden'ın söylemleri sertleşiyor! | Video

Video: Son Dakika: Trump ve Biden'ın söylemleri sertleşiyor! | Video

Amerika Birleşik Devletleri, kasımda yapılacak genel seçimlere hazırlanıyor. Seçim günü yaklaştıkça başkan adaylarının söylemleri de sertleşiyor. Başkan Trump ve rakibi Joe Biden'ın son polemiği koronavirüs aşısı üzerine.

Biden, "Trump görevi bırakmalı" dedi. Trump, "Biden kazanırsa anarşistler kazanır" diye cevap verdi. Seçime sayılı gün kala başkan adayları birbirini hedef aldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın rakibi Joe Biden, CNN International tarafından düzenlenen bir açık oturuma katıldı. Halkın sorularını cevaplayan Biden, koronavirüs aşısı konusuna değindi. Başkan Trump'ın aşıyla ilgili çelişkili açıklamaları hakkında konuştu. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Robert Redfıeld, Trump'ın aşı açıklamalarına karşı çıkmış, "Aşı bulunsa bile en erken 2021'in yazında halka dağıtabiliriz" demişti. Bu çelişkiyi dile getiren Biden, "Başkan'ın aşıyla ilgili dediklerine inanmıyorum. Doktor Fauci'ye güveniyorum. Fauci aşı güvenli diyorsa yaptırırım. Bilim insanlarını dinlemeliyiz, Başkan'ı değil. Amerikan halkına karşı dürüst olmalıyız. Bu başkan görevi bırakmalı" dedi.

Trump'tan cevap gecikmedi. Wisconsin eyaletinde düzenlediği bir mitingde konuşan Amerikan Başkanı, aşıyla ilgili iddialarını yineledi. "Yıl sonuna kadar güvenli ve etkili bir aşı hazırlayacağız. Daha önce de olabilir" ifadelerini kullandı.

Trump Biden'ı da hedef aldı, "O kazanırsa kundakçılar ve bayrak yakıcılar kazanır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS