hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Teröre karşı birlik çağrısı

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Haydar Aliyev'in kurduğu Yeni Azerbaycan Partisi'nin 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Azerbaycan’a gitti. Burada, terörle mücadele vurgusu yapan Kurtulmuş, "Terörün arkasındaki destekler çekilsin dünyanın hiçbir yerinde terör örgütü kalmaz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, merhum Haydar Aliyev'in kurduğu Yeni Azerbaycan Partisi’nin 30. kuruluş yıldönümü nedeniyle Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Kurtulmuş, Aliyev'in mezarını ve Türk şehitliklerini ziyaret etti. Terör örgütü PKK/YPG'nin Gaziantep Karkamış'ta roketli saldırılarla sivilleri hedef almasına ve onlara destek veren batılı ülkelere, "Bu füzeyi kim verdi oradaki terör örgütünün adamları gidip herhangi bir marketten bunu satın almadılar. Hem terörün hem de terörün arkasındaki esas güçlerin kimler olduğunun farkındayız. Terörü besleyen bütün o altyapının ortadan kaldırılması bizim nihai hedefimizdir" sözleriyle tepki gösterdi.

  TERÖRÜN DESTEKÇİLERİNE MESAJ

  Kurtulmuş ayrıca, "Terörün arkasındaki destekler çekilsin 1 haftada dünyanın hiçbir yerinde terör örgütü kalmaz” dedi. Teröre karşı birlik çağrısı da yapan Kurtulmuş, "Bu mücadele, bir insanlık mücadelesidir. İnsanlık dışı saldırıları meşru görenlerle, bunların hepsinin kime yapılmış olursa olsun insanlık düşmanı saldırılar olduğunu görenler arasında bir mücadeledir. İnsanlık onuruna azıcık sahip olan herkesin bu cephede birlik beraberlik içerisinde olması gerekir diye düşünüyoruz" dedi.

  AZERBAYCAN-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen Kurtulmuş, Aliyev'e tebriklerini iletti. Kurtulmuş, Azerbaycan ile ilişkilere değinerek, “Kusursuz, yani mükemmelin de üstünde bir ilişki söz konusudur. Karşılıklı mutabakatla pekiştirdiğimiz bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi, parti heyetlerimiz, gruplarımız arasında bu temasların daha da artırılması kararını aldık" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow