Teröristler sivilleri 'canlı kalkan' yapıp, etraflarına mayın döşemiş!

Video: Teröristler sivilleri 'canlı kalkan' yapıp, etraflarına mayın döşemiş!
<a class="in-news-link" href="/zeytin-dali" target="_blank" title="Zeytin Dalı haberleri">Zeytin Dalı</a> Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan köylerden biri <a class="in-news-link" href="/maskah" target="_blank" title="Maskah haberleri">Maskah</a>. Bölgede yapılan <a class="in-news-link" href="/operasyon" target="_blank" title="operasyon haberleri">operasyon</a> sırasında terör örgütü <a class="in-news-link" href="/ypg" target="_blank" title="YPG haberleri">YPG</a>'nin <a class="in-news-link" href="/canli-kalkan" target="_blank" title="canlı kalkan haberleri">canlı kalkan</a> kullandığı tespit edildi. Bir depoda elleri ve ayakları bağlanmış 80-90 yaşlarında 4 <a class="in-news-link" href="/sivil" target="_blank" title="sivil haberleri">sivil</a> kurtarıldı. Yaşlı sivillerin çevresi mayınla doluydu.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan köylerden biri Maskah. Bölgede yapılan operasyon sırasında terör örgütü YPG'nin canlı kalkan kullandığı tespit edildi. Bir depoda elleri ve ayakları bağlanmış 80-90 yaşlarında 4 sivil kurtarıldı. Yaşlı sivillerin çevresi mayınla doluydu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin operasyonu sürüyor. Teröristlerden arındırılan yerlerden biri de Afrin'in kuzeybatısındaki Maskah köyüydü. Köyde ev ev arama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO unsurları canlı kalkanla karşılaştı. Terör örgütü YPG, 80-90 yaşlarındaki 4 sivili kaçırarak bir depoya götürmüş, kapısı el bombasıyla tuzaklanan depoda, yaşlılar elleri bağlanarak çevrelerine mayın ve el yapımı patlayıcı yerleştirilmişti.

Mehmetçik ve ÖSO'ya bağlı güçler durumu fark etti. Mayın ve el yapımı patlayıcı düzenekleri, imha timi tarafından etkisiz hale getirildi. 4 yaşlı köylü güvenli şekilde sınır karakoluna götürüldü. Köyde toplam 12 bomba düzeneği bulunarak kontrollü imha edildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS