hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump'ın avukatına rekor ceza

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 2020 başkanlık seçimlerini kaybetmesinin ardından seçimlerde "hile yaptığı" iddiasıyla hedef gösterilen anne Ruby Freeman ve kızı Wandrea ArShaye Moss, açtıkları davayı kazandı. Trump'ın avukatı Rudy Giuliani, 150 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GIULIANI'YE 150 MİLYON DOLAR TAZMİNAT CEZASI VERİLDİ

  "Trump aleyhine oy çaldılar" dedi, masum bir anne ve kıza ölüm tehditleri yağdı. ABD'nin 2020 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ın avukatı olan Rudy Giuliani, seçim çalışanlarına iftira attığı gerekçesiyle 150 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

  Trumpın avukatına rekor ceza

  Wandrea ArShaye Moss, "Georgia Fulton County'de 10 yıl boyunca seçim görevlisi olarak çalıştım. Rudy Giuliani'nin 2020 başkanlık seçimlerinden sonra ben ve annem hakkında söylediği yalanlar hayatımızı değiştirdi. Son birkaç yıl çok kötü geçti. Giuliani'nin yalanlarıyla başlattığı ateş yangına dönüştü ve hayatımızın her yönünü, evimizi, ailemizi, işimizi, güvenliğimizi ve ruhsal sağlığımızı yaktı geçti. Hala düzelmeye çalışıyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trumpın avukatına rekor ceza

  "KARAR ABSÜRT, İTİRAZ EDECEĞİM"

  ABD'nin Georgia eyaletinde görev yapan anne ve kız, Giuliani tarafından Trump aleyhine oy çalmakla suçlanarak hedef gösterilmişti. Aynı zamanda eski New York Belediye Başkanı olan Giuliani, geçtiğimiz aylarda yalan söylediğini kabul etmiş ancak ifade özgürlüğüne sığınmıştı.
  Giuliani karara itiraz edeceğini söyleyerek, kararın absürt olduğunu ve cezanın miktarının da bunu yansıttığını söyledi.

  Trumpın avukatına rekor ceza

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow