Trump’tan ABD Başkanı Biden için sert sözler: Joe yaşayıp yaşamadığını bilmiyor

Trump’tan ABD Başkanı Biden için sert sözler: Joe yaşayıp yaşamadığını bilmiyor

ABD’de 2024 seçimleri için başkanlık yarışı öncesi adaylar birbirleriyle tartışmaya başladı. Başkan Joe Biden, "Eski Başkan Donald Trump seçime girmeseydi, yeniden aday olmayabilirdim" dedi. Trump ise Biden'ın adaylık için çok yaşlı olduğunu savundu, "Biden hayatta olup olmadığını bile bilmiyor" dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için kıyasıya çekişme sürüyor. Seçimler öncesi yaşı yüzünden endişeli demokratların tepkisini çeken 81 yaşındaki Başkan Joe Biden, basına kapalı bir bağış etkinliğinde konuştu ve "Eğer Trump aday olmasaydı aday olur muydum emin değilim. Ama bu seçimi kazanmasına izin veremeyiz" ifadelerini kullandı.

Kendisi de 77 yaşında olan Donald Trump’da Joe Biden'ın yaşıyla ilgili gönderme yaptı. Destekçisi Fox News kanalında konuşan eski Başkan Trump, Biden'ın kazanmaması gerektiğini, çünkü nükleer silah tehlikesiyle başa çıkamayacağını söyledi.

Trump, “(Ted Kennedy'e) Sordum, ‘Senato’daki en zeki insan kim?’ dedim. Bir isim verdi, onu söylemek istemiyorum, çünkü o kişiyi hiç sevmem. ‘En aptal kişi kim?’ dedim ve ‘Muhtemelen Joe’ dedi. ‘Joe kim?’, ‘Joe Biden’...” ifadelerini kullandı.

Joe Biden'ın fiziksel olarak kötü göründüğü gibi, psikolojik olarak daha da kötü olduğunu öne sürdü.

Donald Trump, “Ben dünya liderlerini tanırım, kimi kötü insanlar kimi berbat insanlar. Hepsinin ortak özelliği kendi ülkeleri için en iyisini istemeleri. Çin'in Devlet Başkanı ya da Kuzey Kore'nin Başkanı mesela nükleer felakete sürükleyebilir. Sayın Fransa Cumhurbaşkanı Macron bile hepsi kendi oyunlarının lideri ama bizde öyle biri var ki kendi oyunun lideri hiç olmadı. 25 yıl önce de parlak değildi” sözlerini kullandı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow