hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türkiye'nin gönderdiği yardım Pakistan'a ulaştı

  Pakistan 14 Haziran'dan bu yana ülkede etkili olan muson yağışlarının yarattığı sel ve su baskınlarıyla felaketi yaşıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 1265'e yükseldi. Uluslararası yardımlar da Pakistan'a ulaşmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pakistan Muson yağmurlarının felaketini yaşıyor, bilanço her geçen artıyor. Pakistan Ulusal Afet Yönetim Ajansı'nın verilerine göre, ülkede son 24 saatte 57 kişi yaşamını yitirdi. Ülke genelinde 14 Haziran'dan bu yana etkili olan Muson yağmurlarında ölenlerin sayısı 1265'e çıktı. Seller ve su baskınlarından 33,4 milyon kişi etkilendi. Ülke genelinde tarım arazilerinin yüzde 45'inin sular altında kaldığı bildirildi.

  Diğer yandan uluslararası yardımlar da Pakistan'a ulaşmaya başladı. Türkiye de sel ve su baskınlarıyla felaketi yaşayan Pakistan'a yardım elini uzatmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, insani yardım malzemelerini taşıyan 11'inci uçağın selden zarar gören Pakistan'a ulaştığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan insani yardım malzemelerinin selden zarar gören Pakistan'a ulaştırılması çalışmaları devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow