hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ürdün Veliaht Prensi Zahran Sarayı'nda evlendi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Tüm dünyanın gözü Ürdün’deki yılın kraliyet düğünündeydi. Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın oğlu Veliaht Prens Hüseyin bin Abdullah, Suudi Arabistanlı Racva el Seyf ile dün akşam düzenlenen görkemli bir törenle Zahran Sarayı'nda dünyaevine girdi.  Düğüne dünyanın dört bir yanından üst düzey konuklar katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ürdün Veliaht Prensi Hüseyin bin Abdullah (28) ile kendisiyle aynı yaşta olan Suudi Arabistanlı Racva el Seyf’in nikâh töreni, Amman’daki Zahran Sarayı’nda gerçekleşti. Törenin ardından gelinle damat, Düğün konvoyu eşliğinde başkentin batısındaki Hüseyniye Sarayı’na geçti. Burada devlet liderleri, veliahtlar ve farklı ülkelerden davetlilerin katıldığı resmi bir akşam yemeği organizasyonu düzenlendi. Düğün sebebiyle ülkede bir günlük resmi tatil ilan edildi.

  İngiltere’nin Galler Prensi William ve eşi Prenses Kate, konuklar arasında yer alırken Arap dünyasındaki kraliyet ailelerinin yanı sıra Hollanda ve Belçika Kralları ve Kraliçeleri ile Danimarka, İsveç ve Norveç Veliaht Prensleri ve Prensesleri de düğüne katılan diğer kraliyet üyeleri oldu. Gecede ABD’yi ise Başkan Joe Biden’ın eşi, First Lady Jill Biden temsil etti. Prens Hüseyin Bin Abdullah, Ürdün tahtının meşru varisi konumunda bulunuyor.

  Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın kızı Prenses İman ise geçen mart ayında Yunan asıllı, Venezuela doğumlu Cemil Alexander Thermiotis ile evlenmişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow