Vladimir Putin'den FETÖ açıklaması

Video: Vladimir Putin'den FETÖ açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir düşünce kuruluşunun toplantısında konuştu. Rusya'nın dış politikası, ABD ile ilişkiler ve Suriye'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gündeminde Fetullahçı Terör Örgütü de vardı. Yaptıkları görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine darbe girişimini <a class="in-news-link" href="/feto" target="_blank" title="FETÖ haberleri">FETÖ</a> tarafından gerçekleştirildiğini anlattığını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir düşünce kuruluşunun toplantısında konuştu. Rusya'nın dış politikası, ABD ile ilişkiler ve Suriye'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gündeminde Fetullahçı Terör Örgütü de vardı. Yaptıkları görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine darbe girişimini FETÖ tarafından gerçekleştirildiğini anlattığını belirtti.

Vladimir Putin, kendisine sorulan bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeden bahsetti.

Erdoğan'ın kendisiyle görüşmesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ tarafından gerçekleştirildiğini ve örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in Amerika'da yaşadığını anlattığını belirtti.

Putin'in gündeminde Suriye krizi de vardı. Rus lider, Suriye'de dökülen kanı durdurma ve siyasi çözüm sürecini başlatma girişimlerinin başarısız olduğunu ifade etti. "ABD Başkanı ile şahsi anlaşmalarımız başarılı olmadı. Washington'da bu anlaşmaların hayata geçmesini istemeyen güçler devreye girdi" dedi. Halep'teki duruma ilişkin de batı ve ABD'ye yüklendi.

''Eğer Batı Halep'te siviller olduğu için terörle mücadelenin sona ermesi gerektiğini düşünüyorsa, Musul'u da aynı mantıkla değerlendirmek gerekir. Eğer hiçbir şeye dokunmayacaksak, Musul'a da operasyon düzenlenmemeli, Rakka'ya da dokunmayalım. Suriye'de yaşanan her şey için Rusya'yı suçlamak ahlaki değil. Rusya, ABD'nin bu suçlamalarına karşı temkinli davranıyor ve cevap vermiyor ancak her şeyin bir sınırı var'' dedi.

 

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS