hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yemen’de Husi hedeflerini vuran ABD ve İngiltere'ye tepki

  ABD ve İngiltere'nin Yemen'de Husilere yönelik saldırısı başta Yemen olmak üzere birçok ülkede protesto edildi. Yemen'in başkenti Sana'daki gösteriye on binlerce kişi katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD ve İngiltere'nin Yemen'deki Husi hedeflerini vurmasına böyle tepki gösterdiler.

  Husilerin kontrolündeki Yemen'in başkenti Sana'da dev bir gösteri yapıldı. On binlerce kişi Yemen'i vuran ABD ve İngiltere'yi yanı sıra İsrail'i de protesto etti.

  Yemen’de Husi hedeflerini vuran ABD ve İngiltereye tepki

  Bir konuşmacı kürsüde tüfeğini havaya kaldırdı, kalabalık ise ABD'ye ve İsrail'e ölüm sloganları attı.

  Yemen Ordu Sözcüsü de ‘ABD ve İngiltere'nin saldırısına karşın geri adım atmayacağız’ mesajı verdi. “Yemen Silahlı Kuvvetleri, Yemen'in, egemenliğinin ve bağımsızlığının savunulması amacıyla karada ve denizdeki tüm saldırgan hedeflerin yanı sıra tehdidin kaynaklarını da hedef almaktan çekinmeyecektir. Bu vahşi saldırı, Yemen'i Filistin halkına destek pozisyonundan caydıramayacaktır. Yemen Silahlı Kuvvetleri, işgal altındaki Filistin limanlarına giden İsrail gemilerinin veya gemilerinin Arap ve Kızıldeniz'deki seyrini engellemeye devam ettiğini doğruladı."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yemen’de Husi hedeflerini vuran ABD ve İngiltereye tepki

  Yemen'deki Husilerin en büyük destekçisi İran'da da gösteri vardı. “Bugün Yemen, Filistin'i savunmak için ayağa kalktı. Sanırım Basra Körfezi ve Arap ülkeleri uyanmalı ve zalimlere ve gaspçılara karşı Yemen'i takip etmeli.”

  Başkent Tahran'da toplanan kalabalık ABD ve İngiltere’yi protesto etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow