Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, nasıl olacak? İşte detaylar | Video

Video: Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, nasıl olacak? İşte detaylar | Video

Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül için detaylar belli oldu. Okul öncesi grubu ve 1. sınıfların yüz yüze eğitimlerinde haftalık derslerinin nasıl olacağı netleşti. Peki, okullar ne zaman açılacak, 1. sınıfların yüz yüz eğitimi nasıl olacak ve diğer gruplar için okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitimi ve 1. sınıflar için son dakika yüz yüze eğitim açıklamasında bulundu. Detayları CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı. İşte yüz yüze eğitim süreci ile ilgili detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

MEB’in yaptığı bilgilendirmede yer alan detaylara göre okullar yüz yüze eğitim şeklinde okul öncesi eğitim grubu ve 1. sınıflar için 21 Eylül’de başlayacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimin nasıl uygulanacağına dair teknik detayları içeren yazı, 81 il milli eğitim müdürlüğüne yolllandı.

Yazıya göre, okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.  28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim verileceği bildirildi.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek.

Söz konusu derslerin yüz yüze işlenemeyen ders saatleriyle ilkokul 1'inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle uygulanacak. 

DİĞER YAŞ GRUPLARI İÇİN OKULLAR AÇILACAK MI?

Diğer yaş grupları içinse yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı konusuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Koronavirüs vaka sayılarına göre yeni bir karar alınması durumunda yine MEB tarafından paylaşılacak.

 

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS