hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Matematik ve İngilizce yaz okulu etkinlikleri erişime açıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı, matematik ve İngilizce yaz okulunda kullanılacak materyalleri belirledi. Öğrencilerin daha analitik düşünmesi ve matematiği sevmesini sağlamak ve yabancı dil öğrenmelerini kolaylaştırmak için hazırlanan yardımcı kaynaklar, Bakanlığın internet sitesinden de paylaşıldı. İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı, matematik ve İngilizce yaz okulunda kullanılacak yardımcı kaynakları hazırladı. 4-8'inci sınıf aralığı ve 9-12’nci sınıflar için 5 dergi internetten erişime açıldı.

  Bakanlık programına göre; matematik ve İngilizce yaz okulu eğitimi 4'üncü sınıfla 12'nci sınıf seviyesindeki öğrencileri kapsayacak şekilde planlandı. Öğrenciler haftada 12 saat, 4 hafta boyunca toplam 48 saat eğitim görecekler.

  Yaz okulu dergileri tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanabilmesi için Bakanlığa ait yardimci kaynaklar. meb.gov.tr adresinde paylaşıldı. Matematik dergilerinin içeriğinde 21 etkinliğe yer verilen uygulamaların çerçevesi, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre geliştirilebilecek esneklikte tasarlandığı belirtildi.

  Öte yandan İngilizce dersi içinse 4-8'nci sınıflar için 33 içeriğin yer aldığı disiplinler arası yaklaşımla günlük konuşmayı güçlendiren öğrenci merkezli ve iletişim odaklı oyunlaştırılmış materyallere yer verildi. 9'uncu, 10'uncu ve 11'nci sınıflar içinse iki ayrı "English Summer School Book" adı verilen dergi hazırlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaz okulu yardımcı kaynakları ile öğrencilerin her seviyedeki gelişimlerini gözeterek hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlayacağını vurgulayan Bakan Mahmut Özer, "Tüm öğrencilere eğlenceli bir yaz okulu dönemi diliyorum" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow