MEB’den okuma bayramı uyarısı

Video: MEB’den okuma bayramı uyarısı

Yakalara takılan kırmızı kurdeleler, kızaran elmalar ve okuma bayramları. İlkokul birinci sınıfta, okuma yazma yolunda unutulmaz anılar. Şimdi milli eğitim bakanlığı okuma bayramları için 81 ilin valiliğine yazı gönderdi. Pedagojik uyarılarda bulundu. Okuma bayramları için Mayıs ayını işaret etti.

İlkokul birinci sınıf öğrencileri okuma yazma maratonu başladı. Milli Eğitim Bakanlığı o maratonda tüm öğrencileri yakından ilgilendiren bir karar aldı

Bakanlık 81 ilin valiliğine gönderdiği yazıda okuma bayramı uyarısı yaptı. Okullarda okuma yazmayı öğrendikten sonra yapılan etkinlikler için pedagojik açıdan yanlış uygulamalar yapılmamasını istedi. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nden gönderilen yazıda ilkokul 1. Sınıflarda öğrencilerin okuma heyecanı duymalarını sağlamak için yapılan okuma bayramlarında öz güvenin geliştirildiği, yeteneklerin sergilendiği, etkinlikler olması gerektiği vurgulandı.

Yazıda, pedagojik esaslar çerçevesinde okuma bayramlarının mayısın üçüncü haftasından önce yapılmaması istendi. Etkinliklerde, okuma ve yazma becerilerini edinemeyen öğrencilerin Psiko Sosyal durumlarına duyarlı olunarak sınıflar arası rekabet ortamının oluşturulmamasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

"Öğrencilerin bireysel farklılıkları esas alınarak okuma sevgisi ve alışkanlığı edinmelerinin sağlansın" denildi, etkinliklerin dili özenli ve bilinçli kullanmasını destekleyecek şekilde düzenlenmesi gerektiği kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS