Son Dakika: Yüz yüze eğitim 3.kademe başlıyor Video

Video: Son Dakika: Yüz yüze eğitim 3.kademe başlıyor Video

Yüz yüze eğitim de 3. Aşamaya geçiliyor. 5 ve 9. Sınıflar da haftada 2 yüz yüze eğitime başlıyor. Henüz yüz yüze eğitime başlamayan, 6,7,10,11'inci sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağı tarih ise ileriki günlerde açıklanacak. Yüz yüze eğitim de 3. Kademeye geçiliyor.
5 ve 9. Sınıflar da eğitime başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı tedbirler kapsamında ilk olarak okul öncesi ile 1, 2, 3, 4 sınıflara ek olarak 8. Ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime başlamıştı. Bakanlık 5. Ve 9. Sınıfları da yüz yüze eğitim uygulamasına dahil etti. Ortaokul 5. sınıflar haftada 2 gün okula gidecek. 6 ders saati okulda kalacak öğrenciler toplam iki günde 12 saat ders işleyecek. İmam Hatip Ortaokulları ise haftada 2 gün 14 saat ders işleyecek. Lise 9. Sınıflar ise haftada iki gün toplam 16 saat ders görecekler.

Yüz yüze eğitim için okula gitmeyen öğrenciler uzaktan eğitime devam etmek zorunda. Bu eğitim yılında hiç bir öğrenci devamsızlıktan sınıfta kalmayacak ancak sınav takvimine göre tüm öğrenciler kendi okullarında sınavlara girecekler.

Henüz yüz yüze eğitime başlamayan, 6,7,10,11'inci sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağı tarih ise ileriki günlerde açıklanacak. Ayrıca normal şartlarda 16-20 Kasım’da ara tatil uygulanması gerekiyor. Ancak pandemi sürecinde uygulanıp uygulanmayacağına da ileriki günlerde karar verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önce yayınladığı takvime göre 22 ocak cuma günü birinci dönem tüm okullarda tamamlanacak ve sömestr tatili başlayacak.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS